Diyetisyen Gözde Bolat

Diyetisyen Gözde Bolat

1992 İskenderun/Hatay doğumluyum. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimimi burada tamamladım. 2010 senesinde İbn-i Sina Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Üniversite sınavları sonucunda Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ni kazandım. Burada 3 sene eğitim aldıktan sonra, hayalim olan diyetisyenlik için okulu bırakıp tekrar üniversite sınavlarına girdim. 2014 senesinde Kırıkkale Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazandım. 2018’de başarılı bir şekilde okulumdan mezun oldum. Mezun olduktan sonra zorlu bir süreç beni bekliyordu.KPSS ile devlete atanmak mı yoksa hayalim olan kendi danışmanlık merkezimi açmak mı? Karar vermek çok zordu. Yaklaşık 5 ay düşündükten sonra yine hayallerimin peşinden koştum ve Gözde Bolat Beslenme Danışmanlık ve Diyet Merkezi’ni kurdum. 10 Aralık 2018’den beri faal olarak çalışmaktayım.
Bununla beraber aynı zamanda psikoloji’ye de ilgim olduğu için Yaşam Koçluğu eğitimi aldım. Sizleri hem psikolojik olarak, hem de fiziksel olarak en iyi hale getirebilmek, sizi daha mutlu bireyler, daha sağlıklı insanlar yapmak temel hedefimdir.
Diyet yapıyorum kavramını hayatınızdan çıkarıp, sağlıklı ve yeterli besleniyorum’u hayatınıza sokmak ilk hedefimdir.Kilo vermek veya almaktan çok daha önemli olduğunu düşündüğüm bu düşünceyi benimseyince istemsiz olarak ideal kilonuza yaklaştığınızı göreceksiniz.

Call Now Button